MÁV VÉT - 2011. december 10.
A mai napon a napirend előtti kérdésre, hogy mi a helyzet a végtörlesztéssel kapcsolatban, a munkáltató elmondta, hogy a minisztérium újabb adatszolgáltatást kért a MÁV Csoport vállalataitól. A holnapi napra nyilatkoznia kell, hogy a végtörlesztést jelző munkavállalónak hol van az életszerű tartózkodása, lakhelye, hány gyermeke van és melyik pénzintézetnél vette fel a hitelét. A társaság vezetése azt nyilatkozta, hogy ezeknek az adatoknak nincsen birtokában és a határidő is teljesíthetetlen. Végtörlesztéssel kapcsolatos új információja nincsen a társaság vezetésének. A humán igazgató tájékoztatása szerint MÁV-csoport szinten 3 844 fő jelezte végtörlesztési szándékát mintegy 20,6 mrd Ft értékben.
A munkáltató képviselője tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a MÁV Zrt. választható béren kívüli javadalmazási rendszerének működési szabályzása 2012-ben változik. Az utasítás tervezetet kiosztották a szakszervezetek között véleményezésre, melynek határideje: 2012. január 16.
A humán igazgató átadta a MÁV Zrt. 2012. évi jövedelempolitikai javaslatát, mely a kormányrendelet végrehajtását jelenti a gyakorlatban. Azon munkavállalók esetében, akiknek a jövedelme nem éri el 216 680 Ft-ot, annak a mellékelt anyag 1. számú táblázatában foglaltak szerint alapbéremelést hajt végre, de nem többet.
A következő tárgyalási forduló: 2012. január 18.
Letöltés: MÁV Zrt. 2012. évi jövedelempolitikai javaslata
Letöltés: MÁV Zrt. választható béren kívüli javadalmazási rendszerének működési szabályzása 2012-ben
